Челси направи поредна стъпка към титлата в Англия

Тимът на Челси спечели лондонското дерби с Уест Хям с 2:1 като гост. Така възпитаниците на Антонио Конте направиха поредната си стъпка към крайната им цел- титлата в Англия.

След бърза контраатака в 25-та минута „сините“ откриха чрез Педро Родригес. Белгиецът излъга вратаря на домакините и записа името си сред голмайсторите. В края на първото полувреме Челси можеха да удвоят резултата, но след разбъркване в наказателното поле на „чуковете“ Рандолф парира удар на Педро.

След почивката гостите настъпиха педала и логично още 50-та минута покачиха на 2:0 след попадение на Диего Коста, който бе оставен непокрит при изпънение на ъглов удар. След още четвърт час игра той можеше отново да се разпише, но вратаря на Уест Хям показа завиден рефлекс и спаси вратата си от трето попадение. Домакините все пак успяха да зарадват публиката, макар и с почетно попадение. Мануел Лансини в 3-ата минута от добавеното време вкара, като оформи крайния резултат.

Челси е лидер в класирането с 66 точки, пред Тотнъм с 56, а трети е Манчестър Сити с 55.